top of page

Державна реєстрація авторського права, новий порядок 2023 року – зміст і термінологія.

JULIUS

новий порядок, державна реєстрація авторського права, в Україні
Державна реєстрація авторського права - говий порядок 

В цій статті ми спробуємо сформулювати не дуже «юридичною» мовою про що йдеться в новому Порядку про реєстрацію авторських прав в Україні. 

Йдемо з самого початку документу. Отже, в першому пункті першого розділу нового порядку зазначено для чого цей документ потрібен взагалі, і саме ось для чого:

  • як потрібно в Україні оформлювати і подавати заявки на державну реєстрацію прав авторів та договорів про відчуження чи надання в користування майнових авторських прав;

  • яким чином повинні розглядатися відповідною установою зазначені вище документи;

  • як здійснюється ведення Державних реєстрів свідоцтв про авторське право та про авторські договори;

  •  все про форму та видачу Свідоцтв, Рішень, які стосуються авторських прав і договорів;

  •  про офіційні публікації відомостей стосовно зареєстрованих авторських прав.

Другий пункт першого розділу про термінологію і скорочення.

«Бюлетень» - тут вже є нововведення. Ми бачимо, що тепер бюлетень є лише «електронним». Тобто в паперовому вигляді (як було раніше) такі журнали більше друкувати НЕ БУДУТЬ. Взагалі «бюлетень» це періодична офіційна  збірка, де від імені держави відбуваються публікації скорочених відомостей про усі зареєстровані твори, їх авторів, власників, і також авторських договорів. Кожна «реєстрація» публікується один раз. Такі публікації потрібні для підтвердження доведення до суспільства фактів про існування та реєстрації авторських творів. Бюлетень - загальнодоступне джерело з яким може будь-яка особа в будь-якій точці світу (де є інтернет -зв’язок). В цьому пункті не зазначена «періодичність»  і «електронне місце розташування» бюлетеня. Напевно десь у цьому порядку воно є.  

Далі зазначене що таке «Державні реєстри свідоцтв та договорів». Тут все зрозуміло, і радує, що ці реєстри в т.ч. повинні «надавати інформацію», тобто, напевно описане, як офіційно одержувати витяги з цих реєстрів.

Потім про поняття «заявка» та «заявник» - все зрозуміло.

І про «УКРНОІВІ», яка є - державною організацією, що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Останній абзац посилається на те, що «інша термінологія» вживається так, як в Законах України "Про авторське право і суміжні права", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги". Це є дуже логічним, щоб не було розбіжності в поняттях та термінах.      

                   

В інших статтях:

«Вимоги до заявки про реєстрацію авторських прав» 

«Вимоги до заявки на реєстрацію договорів, що стосуються майнових авторських прав» 

Сухарев Роман

Магістр з інтелектуальної власності 

+38 050 809 07 19 (Viber, Telegram, WhatsApp)

ua.patents@gmail.com

Патентна агенція JULIUS надає інші додаткові послуги що до обслуговування авторських прав та торгових марок, підтримання чинності, внесення змін, та інше.

JULIUS

Строк дії, логотип, бренд, свідоцтво

"Патентна Агенція "ДЖУЛІУС" заснована досвідченими патентними повіреними України, які працюють у галузі інтелектуальної власності від 1995 року. Авторське право, торговельні марки, промисловий дизайн, винаходи, корисні моделі, оформлення, реєстрація, захист та розпорядження правами.

+38 050 8090719 | +38 097 1011160 | ua.patents@gmail.com

  • Youtube
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
bottom of page