top of page

ЗАЯВКА НА РЕЄСТРАЦІЮ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, ВИМОГИ, НОВИЙ ПОРЯДОК 2023 РІК.

JULIUS

ЗАЯВКА НА РЕЄСТРАЦІЮ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, НОВИЙ ПОРЯДОК 2023 РІК

Заявка подається стосовно тих творів науки, літератури, мистецтва, які визначені в законодавстві України.

Заявка на державну реєстрацію авторського права повинна стосуватися одного твору. Перелік творів зазначений в Законі України «Про авторське право і суміжні права» (далі - Закон), і там, в тому числі зазначено, що «Об'єктами авторського права є …збірка творів». Таким чином, якщо в одній заявці потрібно подати на реєстрацію декілька творів, наприклад, «музичний альбом з декількох пісень», або «книжка з віршами», або «колекція малюнків/креслень», то, для того щоб це розцінювалося як «один твір», ці декілька однотипних творів потрібно оформлювати як «збірку творів». Тобто «збірка творів» (які логічним чином можна «скласти в купу»), з точки зору Закону, є «одним твором».      

Відповідно, заявку на реєстрацію можна оформити і подати на «один твір» або на «збірку творів». Вартість державного збору не збільшується і процедура від цього не змінюється.    

Заявка подається в паперовій або електронній формі. Зрозуміло, що в паперовій формі заявка подається безпосередньо в патентне відомство України, або надсилається будь-якою фактичною поштою. Електрона подача відбувається через спеціальні сервіси державного патентного відомства, що заначено в новому Порядку. Спосіб подання документів обирає безпосередньо той, хто їх оформлює і подає.

В поняття «заявка» та її комплект входять: безпосередньо заява; твір (копія); документ про оприлюднення; платіж збору; довіреність (наприклад – патентному повіреному), інші документи.

                Заява заповнюється виключно українською мову. Можливо заповнення «вручну» на папері, але тільки друкованими літерами.

В «заяві» на реєстрацію авторського права зазначають відомості про:

  • Твір;

  • Авторів/співавторів;

  • Заявника (особу, якій належать майнові права на твір, якщо заявка подається не автором твору);

  • Представника (наприклад - патентного повіреного), якщо заявка подається за допомогою  представника заявника;

  • Форму та порядок отримання Свідоцтва про реєстрацію (В заяві можна зазначити форму отримання реєстраційного свідоцтва – «паперову» чи «електрону»);

  • Перелік усіх документів;

  • Підпис.       

Заявку можуть оформлювати і подавати: фізичні особи – автори/співавтори, інші власники майнових авторських прав, в т.ч. фізичні особи (не автори), а правонаступники, спадкоємці; юридичні особи – роботодавці, замовники творів, правонаступники, інші.        

Згідно з новим порядком, на реєстрацію може бути подана частина твору, яка може використовуватися самостійно, наприклад і зокрема це - оригінальна назва твору, оригінальний персонаж твору. Така «частина твору» подається одночасно і разом з копією твору, у складі якого створена зазначена частина. Тут в мене особисто є запитання – хто саме і яким чином визначає поняття і ознаки «оригінальності» назви твору чи персонажу? Якщо хтось з читачів цієї статті про це щось знає – де є такі пояснення ? - то будь-ласка, прошу надіслати посилання на нормативне джерело (але не на тлумачення слова «оригінальний» в словнику, з цим все зрозуміло).      

Усі документи заявки повинні бути якісними (контрастними, яскравими, і чіткими) для можливості їх сканування. Також їх потрібно оформлювати так, щоб їх можна було якісно копіювати та зберігати протягом усього терміну дії авторських прав.

Новий порядок визначає, що особа, яка подає заявку (заявник) забезпечує повноту та достовірність усієї інформації. В тому числі ця особа дотримується прав і законних інтересів третіх осіб, загальновизнаних принципів моралі та публічного порядку.

Форма оновленої заяви на реєстрацію авторського права в Україні наведена як Додаток № 1 в новому Порядку.   

В інших статтях:   

«Вимоги до заявки на реєстрацію договорів, що стосуються майнових авторських прав» 

Сухарев Роман

магістр з інтелектуальної власності 

+38 050 809 07 19 (Viber, Telegram, WhatsApp)

ua.patents@gmail.com

Патентна агенція JULIUS надає інші додаткові послуги що до обслуговування авторських прав та торгових марок, підтримання чинності, внесення змін, та інше.

JULIUS

Строк дії, логотип, бренд, свідоцтво

"Патентна Агенція "ДЖУЛІУС" заснована досвідченими патентними повіреними України, які працюють у галузі інтелектуальної власності від 1995 року. Авторське право, торговельні марки, промисловий дизайн, винаходи, корисні моделі, оформлення, реєстрація, захист та розпорядження правами.

+38 050 8090719 | +38 097 1011160 | ua.patents@gmail.com

  • Youtube
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
bottom of page